Zawody Podkarpackiej Ligi Rowerowej w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze, 19.08.2017.

19 sierpnia br. odbyły się Zawody Podkarpackiej Ligi Rowerowej w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze MTB Jedlicze 2017. Tegoroczne zawody były organizowane w formule XC. W zawodach wystartowało ponad100 zawodników, którzy rywalizowali w 17 kategoriach wiekowych. Każda z kategorii miała do pokonania inny dystans, dostosowany do wieku startujących. Tegoroczna edycja cieszyła się sporym powodzeniem, zarówno wśród amatorów jak i zawodowców. Otwarcia zawodów dokonali Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, Radny Powiatowy Piotr Waśko oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak.
Tradycyjnie przed głównymi wyścigami odbyły się rywalizacje najmłodszych wielbicieli dwóch lub „trzech” kółek. Trasa dla najmłodszych zawodników została wytyczona z myślą o ich możliwościach i wysiłku na jaki mogą pozwolić sobie maluchy. Czym starsza grupa tym wyżej podniesiona została poprzeczka. Zmęczenie i ogromny wysiłek malowały się na wielu twarzach. Nie była to rekreacyjna jazda, lecz ciężka przeprawa. Najstarszym kategoriom organizator wytyczył bardzo ciekawą, wymagającą trasę, wiele zjazdów i podjazdów dało się we znaki zawodnikom. Uczestnicy zmierzyli się z wymagającą, zróżnicowaną trasą wytyczoną na terenie parku obok hali GOSiRu oraz LO Jedlicze. Rywalizacja pomiędzy kolarzami przebywała w atmosferze fair – play, dzięki czemu obyło się bez groźnych wypadków oraz kontuzji. Zawodom towarzyszył gość specjalny, akrobata specjalizujący się w Trialu rowerowym Piotr Bielak. Ekwilibrysta dał niezapomniany pokaz sztuczek rowerowych. Pan Piotr przygotował również miasteczko rowerowe dla najmłodszych z torem przeszkód. Mobilne Miasteczko Rowerowe to miejsce w którym dzieci i młodzież mogli zdobyć i rozwinąć umiejętności poruszania się w ruchu drogowym.Na zakończenie imprezy odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych pucharów, nagród najlepszym zawodnikom przez Burmistrza Gminy Jedlicze Panią Jolantę Urbanik, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jedliczu Piotra Woźniaka, Radnego Powiatowego Piotra Waśko, Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Rekreacji Krystynę Marć, Radnego Romana Kopcia oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak.

Serdecznie dziękujemy sponsorom Rejonowi Budowy Dróg i Mostów w Krośnie, PKO BP, kwiaciarni „Kwiaty u Wioli” oraz wszystkim osobom, które bezinteresownie włączyły się w pomoc przy organizacji wyżej wymienionej imprezy. Szczególne podziękowania należą się zawodnikom naszej sekcji kolarstwa górskiego Jedlicze Team za pomoc i pracę przy organizacji zawodów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

Pełne wyniki zobacz TUTAJ 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.