Finał Podkarpackiej Ligi Rowerowej, 23.10.2016

14729270_67802W niedzielę odbyła się ostatnia runda Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC organizowanej przez MOSiR Dukla. Tym razem pogoda była sprzymierzeńcem zawodników, którzy rywalizowali na 2,5 km trasie zlokalizowanej w Parku Dukielskim. Światło padającego słońca odbijające się od tafli trzech stawów, wraz z kolorowym światem jesiennej pory dodawał kolorytu ciekawej rywalizacji kolarzy.


Najpierw na trasę ruszyli najmłodsi, mieli do pokonania okrążenie wokół pierwszego stawu. Po nich na trasach ścigały się starsze kategorie. Dzieci, które zakończyły swoje wyścigi przeniosły się na obiekt MOSiR Dukla mając możliwość zabawy na placu zabaw, torze pumptrack oraz mogły zjeść pyszny żurek.
Po kategoria najmłodszych ruszyły panie 13-16 lat i starsze które miały do przejechania 4 okrążenia. W przedziale 13-16 lat najlepsza okazała się Kamila Sowa która przyjechała z dużą przewagą nad Aleksandrą Szczurek i Dominiką Gosztyła. Wioletta Dąbrowska wygrała w kat. 16 lat i starsze przed Renatą Burdą i Sylwią Karaś. Czwarta była Marcelina Przystasz.
dsc_1804W kategoriach juniorskich 13-14 lat mogła podobać się technika jazdy Mateusza Szymbary który stromsze podjazdy pokonywał w technice znanej z przełajów.
Trzech zawodników Junior 17-19 lat nadawało ton rywalizacji do samej mety. Ostatecznie najszybszy okazał się Hubert Dudzik z MTB MOSiR Dukla, za jego plecami przyjechał jego kolega z drużyny Mateusz Budzisz, trzeci był Krystian Rynkar. Z kilku minutową stratą za pierwszą trójką na metę wjeżdżali kolejni zawodnicy.
Sławomir Dziwisz był najlepszy w Seniorach wykręcając przy okazji najlepszy czas okrążenia.
Mocną obsadę miały kategorie Masters I i Masters II. W Masters I pierwsze trzy miejsca zajeli zawodnicy z JSC Jasło z których najszybszy był Tomasz Leśniak. W Mastersach II najszybszy był Grzegorz Sowa. W kategorii Weteran 50+ wystartowało dwóch zawodników; Piotr Smolak okazał się szybszy od Jana Golenia.

Podkarpacka Liga Rowerowa to nowy cykl wyścigów MTB, organizator zapewnia, że będzie on rozwijany i być może w przyszłym sezonie zawodnicy będą mogli wystartować w kilku startach więcej. Szykuje się nowa lokalizacja ale o tym poinformujemy w późniejszym czasie.

Dyrektor i organizator MOSiR Dukla Michał Szopa pragnie podziękować firmom i osobą, które wsparły ten cykl:

Rodzinie Tarnowskich
Huta Delta Iwonicz – Dawid Marek
Jan Goleń – Duro, Speed
PBS Bank
MacX
Zamex
Ziko
Muzeum Bóbrka – prezes Bohdan Gocz
Strażakom z Gm.Dukla
GOPR
Zawodnikom MTB MOSiR Dukla

Fotografom:
Anna & Marcin Misiołek
Michał Wójtowicz
Krystyna Różewicz
Anna Chłopecka
Patryk Gazda
Przemek Żłobowicz

Pełne wyniki zobacz TUTAJ Generalka TUTAJ
Zdjęcia TUTAJ TUTAJ TUTAJ

Foto: Anna Misiołek, Mateusz Lorenc,

2 thoughts on “Finał Podkarpackiej Ligi Rowerowej, 23.10.2016

  1. Zawody świetnie przygotowane , trasy tak samo. Proponuje aby w przyszłym roku zawody nie odbywały się tak późno jak w tym roku (chodzi o ostatnią edycję). Pozdrawiam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.