Wyścigi „Jazda pod górę” 18.09.2016, oraz Świerklany MTB Maraton 25.09.2016

18 września Robert Albrycht wziął udział w zawodach „Rowerem pod górę” organizowaną cyklicznie przez MOSiR Krosno. Zawodnicy rywalizowali na trasie Korczyna Zawiśle – Czarnorzeki (górna stacja wyciągu narciarskiego). Na pokonanie 2,5 km trasy Robert potrzebowal 6 min 29 sek będąc najszybszym zawodnikiem w stawce.
Tydzien później zawodnik naszej sekcji Kamil Lorenc brał udział w Świerklany MTB Maraton. Kamil wystartował na dystansie Mini, zaraz na początku miał mocne zderzenie z innym zawodnikiem. Mimo obtarć kontynuował jazdę zajmując 25 miejsce w swojej kat. wiekowej.

Czytaj dalej

Cyklokarpaty Wierchomla, 24.09.2016

W Wierchomli zawodnicy zakończyli starty w serii maratonów Cyklokarpaty. W ostatnim starcie zawodnikom przyszło się zmierzyć z dużymi przewyższeniami oraz ciekawie urozmaiconą trasa z technicznymi kamienistymi odcinkami. Trasa w opiniach zawodników należy do jednych z tych cięższych wyścigów w kalendarzu Cyklokarpat.

Czytaj dalej

MTB Boguchwała, 11.09.2016

W niedzielę (11.09) odbyła się szósta edycja coraz bardziej popularnego wyścigu MTB Boguchwała organizowanego przez zespół kolarski SST Lubcza. Z roku na rok frekwencja coraz większa, zawodników przyciąga bardzo dobra organizacja i ciekawa interwałowa trasa. W tym roku na starcie stanęło blisko 250 zawodników którzy rywalizowali na dwóch dystansach Senior (45 km) oraz Hobby (23 km) oraz ponad 150 dzieci startujących na specjalnie dla nich przygotowanej trasie.

Czytaj dalej

Dare2b MTB, Zakliczyn, 21.08.2016

Za nami trzecia, ostatnia runda ciekawej serii maratonów Dare2b MTB która była organizowana w Zakliczynie (woj. Małopolskie) na terenach pięknych krajobrazowo Pogórza Różnowskiego. Organizator dobrze czuje klimat kolarstwa górskiego wytaczając bardzo wymagające trasy trzech dystansów. W miasteczku rowerowym start/meta został również zorganizowany wyścig dla najmłodszych adeptów dwóch kółek.

Czytaj dalej

Cyklokarpaty Dukla, 14.08.2016

Dukla, miejscowość położona na północnym skraju Beskidu Niskiego była miejscem rywalizacji kolarzy górskich w jedenastej rundzie maratonów Cyklokarpaty. Miejscowi organizatorzy to pasjonaci rowerowi którzy z roku na rok starają się podnosić własny poziom organizacyjny oraz wyciskać z dostępnych terenów to co jest dostępne. W tym roku zostały zrobione drobne modyfikacje na dystansie Giga, oraz zmienił się zjazd do mety dystansu Hobby/Giga.

Czytaj dalej