Zapisy na Podkarpacką Ligę Rowerową w Wietrznie, 2.09.2018

Polecany

Ruszyły zapisy online na IV rundę Podkarpackiej Ligi Rowerowej w Wietrznie, która odbędzie się 2 września 2018 r.
Zapisy online: http://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=497

Kategorie wiekowe startują jak w rozpisce niżej:
Dzieci – start godz. 11:30
Kobiety 13-16 lat, Młodzik, Weteran 50 i starsi – start godz. 12:30 (2 okr.)
Kobiety powyżej 16 lat, Junior, Junior Młodszy – start godz. 13:15 (3 okr.)
Senior, Masters I, Masters II – start godz. 14:00 (4 okr.)

Zapraszamy.

 

Zakończyła się dziesiąta edycja zawodów Kellys Cyklokarpaty w Dukli

12 sierpnia 2018 r. Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zagościły w Dukli. I – jak przystało na numer etapu – impreza okazała się prawdziwym strzałem w „10”. 

Choć jeszcze dzień przed zawodami w Beskidzie Niskim padał ulewny deszcz, to w dniu wyścigu pogoda okazała się dużo bardziej łaskawa. Pochmurny poranek już chwilę po starcie przeobraził się w pogodny, a momentami nawet upalny dzień. Jednak nawet gorące sierpniowe słońce nie mogło osuszyć całej wilgoci, jaka zebrała się na trasie maratonu po ostatnich opadach. Dlatego też organizatorzy podjęli decyzję o skróceniu wszystkich dystansów, omijając w ten sposób najbardziej błotniste fragmenty i zapewniając uczestnikom możliwość czerpania prawdziwej przyjemności z jazdy i bezpiecznego dotarcia do mety. Mimo tych zmian stopień trudności maratonu, szacowany jako 3/5, został utrzymany. Ostatecznie więc trasa, choć nieco krótsza, zachowała wszystkie swoje walory: szybkie szutry, techniczne zjazdy, wymagające podjazdy i całe mnóstwo pięknych widoków.  Zawody w Dukli jak co roku zorganizowane zostały we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Dukli.

Czytaj dalej

Starty kolarzy górskich w V edycji MTB Ropczyce 2018 oraz Dare2b w Zakliczynie

Podczas weekendu kilku zawodników sekcji kolarskiej MTB MOSiR Dukla wystartowało w wyścigach w Zakliczynie (sobota) oraz w Ropczycach (niedziela). W Zakliczynie wystartowało dwóch naszych kolarzy na dystansie 33 km z sumą 1050 m przewyższenia. Mateusz Lorenczajął czwarte miejsce w kat. M3, oraz Dominik Gołąbek, który przyjechał na metę 5 w kat. M1. W wyścigu w Ropczycach na dystansie Mini w kategorii M2 najszybszy był Hubert Dudzik, czwarty przyjechał Maciek Mierzejewski. Na drugim miejscu w kategorii pań K3 rywalizację ukończyła Renata Burda. W kategorii M3, 21 miejsce zajął Sławomir Burda, a w kat. M1 Dominik Gołąbek był 10. Na dystansie Mega mieliśmy jednego przedstawiciela naszej drużyny. Robert Albrycht był najlepszy w kat. M4

Pełne wyniki Ropczyce: TUTAJ , wyniki Zakliczyn: TUTAJ

Autor: Mateusz Lorenc, Fot. Sylwia Sajdak, Szyszka fotografia

Cyklokarpaty Wojnicz, 15.07.2018

Nasi kolarze mają za sobą kolejny start w maratonie Cyklokarpaty. W niedzielę ścigali się w Wojniczu, koło Tarnowa. Rywalizacja toczyła się na trzech dystansach, na mocno interwałowej trasie. Mimo sporych opadów deszczu na kilka dni przed maratonem, trasy były przejezdne z siodełka rowerowego. Drużynowo nasza sekcja zajęła piąte miejsce, indywidualnie kilku zawodników stanęło na podium w kategoriach wiekowych. Na wielkie brawa zasługują młodzi kolarze Adrian Czarnawski oraz Wiktor Litwin, którzy jadąc z opiekunem rywalizowali z dużo starszymi od siebie zawodnikami na dystansie Hobby.

Czytaj dalej

Cyklokarpaty Pruchnik, piąte miejsce sekcji MTB MOSiR Dukla

W sobotę 30 czerwca zawodnicy MTB MOSiR Dukla wystartowali w maratonie rowerowym Cyklokarpaty w Pruchniku. Po tygodniowych opadach deszczu trasa była bardzo zwilżona. Na niemal całej trasie błoto, wielkie kałuże. Mimo tych warunków dało się jechać, kilka podjazdów trzeba było „robić z buta”, taka technika pokonywania terenu też jest wliczona w sport kolarski MTB. Do mety dojechali wszyscy nasi zawodnicy. W kategorii drużynowej nasza drużyna zajęła piąte miejsce.

Czytaj dalej